About us

En gruppe mennesker som poserer for et bilde

​PiV - Pathology services in the Western Norway Health Region is a joint project of Helse Bergen and Helse Stavanger with participation of the universities of Stavanger and Bergen as well as the Western University of Applied Sciences.

Contact us: patologiivest@ihelse.net​​

​​   

                                      Our staff

En kvinne med grått hår

Eliza Peixoto Albernaz

Stavanger University Hospital, Administration

eliza.peixoto.albernaz@sus.no
En mann med briller

​Emiel Janssen

Stavanger University Hospital​, University of Stavanger, PI WP3, WP4, WP5

emilius.adrianus.maria.janssen@sus.no
Portrait Emma Rewcastle. Photo

Emma Rewcastle

Stavanger University Hospital, PhD fellow WP3, WP4, WP8

emma.rewcastle@sus.no
En mann som smiler til kameraet

​Erlend Hodneland

Haukeland University Hospital, Co-Supervisor WP1, WP2

erlend.hodneland@helse-bergen.no
Portrait Hrafn Weishaupt. Photo

Hrafn Weishaupt

Haukeland University Hospital, Postdoctoral researcher WP1, WP2, WP6

hrafn.nattalfur.holger.weishaupt@helse-bergen.no
Et nærbilde av en person som smiler

​Justina Zaliecke

Haukeland University Hospital, Communication and administration

justina.zaliecke@helse-bergen.no
En mann som sitter foran en mikrofon

​Justinas Besusparis

Haukeland University Hospital, Domain expert WP6

justinas.besusparis@helse-bergen.no
Portrait Kjersti Engan. Photo

​Kjersti Engan

University of Stavanger, Co-Supervisor WP5

kjersti.engan@uis.no
En person som smiler for kameraet

​Monica Hellesøy

Haukeland University Hospital, PI WP8

monica.hellesoy@helse-bergen.no
Portrait Nazanin Mola. Photo

Nazanin Mola

Haukeland University Hospital, PhD fellow WP1, WP2

nazanin.mola@helse-bergen.no
Portrait Patrick Stünkel. Photo

Patrick Stünkel

Associate Professor at HVL, Part-time researcher at ​ Haukeland University Hospital, Technical Investigator WP7​

patrick.stuenkel@hvl.no
En person som bruker briller

​Sabine Leh

Haukeland University Hospital, University of Bergen, PI WP1, WP2, WP6

sabine.leh@helse-bergen.no
En person med hvit frakk

Silje Elisabeth Kristiansen

Haukeland University Hospital, Domain expert WP8

silje.elisabeth.kristiansen@helse-bergen.no
En mann med briller

Yngve Lamo

Western Norway University of Applied Sciences, PI WP7

yngve.lamo@hvl.no

 

Students

 

Name:

​Participated in PiV:

Julie Andreassen Misje 2024
Kathinka Tobiassen 2024
Alina Shah 2024
Kamil Krzysztof Zak 2024
Sander Torvik 2024
Borghild​ Tednes Larsen 2024 og 2022
Jennifer Janani Antonythasan​​ 2023​
L. B. 2023​
​Radwan Ashur Bashir Etwebi ​2023
Lars-Eirik Lehre Høgsaas​ 2023​
Th​ea​ Ma​rie Dalen​ 2023​​​
Eivind Femtehjell 2023
​Markus Hatlem​ ​2023
​Marie Bø-Sande​ ​2023
​Edvin Bergstrand Benjaminsen ​2023
​Jon Tveit ​2023
​Janne Hauglid ​2022
​​Roger Amundsen 2022​
​Christopher Andreassen 2022​
​Bjarte Herikstad Tveit ​2022
​​
 

Former members

 

En kvinne med briller

​Anna Elisabeth Thunström

Haukeland University Hospit​al, Administration

En mann med bart

​Friedemann Leh

Haukeland University Hospital, Domain expert WP7

En kvinne med langt hår

Helga Hardardottir

Stavanger University Hospital, WP5​


​​
Sist oppdatert 01.02.2024