-
På grunn av vegarbeid er innkjøringa til Augebygget stengd mellom 10.juli og 23.juli 2026Du kan gå i gangtunnel frå Haukeland Hotell til Augebygget - følg merka rute. Det er og mogleg å gå gangveg mellom Årstad Kirke og Augebygget. Timen din går som planlagt. Rekn med ekstra tid for å finne fram.Stenging av vei Augebygget
Augeavdelinga si rolle i synsrehabilitering
Augeavdelinga si viktigaste rolle i synsrehabilitering er å identifisere eit behov for synsrehabilitering, og tilvise deg vidare til dei aktuelle tilboda.

Som med all form for rehabilitering er det viktig å komme tidleg igang - spør gjerne din augelege eller sjukepleiar om synsrehabilitering!
Augeavdelinga arrangerar også jamnleg kurs for pasientar og pårørande i samarbeid med Lærings- og meistringssenteret ved sjukehuset.
Kunnskap kan auke tryggleik og meistring i kvardagen, og kursa gjer moglegheit for dialog med ulike fagpersonar og moglegheit å treffe andre i same situasjon som ein sjølv.
Tilvisingsskjema for synsrehabilitering (pdf)
Ønsker du ein prat med rehabiliteringsrådgjevar?
Sist oppdatert 25.10.2022